Okolnosti skartace

U skartace si musíme dávat pozor na spoustu věcí. Jednou z nich je to, že si musíme opravdu hlídat, co skartujeme. Jak už jsem psal v části „Skartace“, tak skartace je nevratný proces, proto by mohly vzniknout snadno nějaké problémy. To je ale věc, kterou si každý snad pohlídá. Další situace, kdy nemůžeme dokument skartovat, nastane, když dokumentu ještě běží skartační lhůta. Skartační lhůta se týká některých důležitých dokumentů, například smluv. Když se o takovémto dokumentu prohlásí, že už je nepotřebný, tak od prvního dne dalšího roku teprve začne běžet ta lhůta. V průběhu této doby ten dokument ještě nemůžeme skartovat. Bývá to třeba 10 let. Tuto lhůtu nemůžeme nijak zkrátit, takže musíme dokument prostě archivovat.

 

U té archivace je důležité dávat si pozor na bezpečnost. Data můžou uniknout také právě při archivaci. Pokud svoje dokumenty nemáte uložené u sebe, ale využíváte služby některé společnosti, která se archivací zabývá, tak je důležité si ověřit bezpečnost jejich archivu. 

Nesmíte také zapomenout na bezpečnost při dopravě. Pokud jste se ještě nerozhodli, kterou společnost si vybrat, tak určitě můžu doporučit REISSWOLF, která má profesionálně zabezpečené archivy a na dopravu, která je zdarma, používá speciální zabezpečené dodávky. Doprava funguje po celé České republice. Nechat si archivovat dokumenty jinou společností si většinou volí firmy, které na to nemají dostatek vlastních prostor. To ale neznamená, že je to výhodné jen v tomto případě. Další velkou výhodu je to, že ta archivace u společnosti REISSWOLF se může kombinovat i se skartací.

 

Toto vám ušetří strašně moc práce a starostí. Nemusíte si hlídat právě ty různé lhůty dokumentů, protože tamní personál se o vše postará. Dále je to právě potom jednoduché s procesem skartace, který provádějí opravdu bezpečně a profesionálně. Můžete si nechat skartovat papírová i elektronická data. Pokud také třeba máte dokumenty v papírové podobě, ale chcete je mít archivované jen elektronicky, tak si je můžete nechat digitalizovat.

Copyright (c) 2013  REISSWOLF